środa, 10 czerwca 2015

Maraton Matematyczny. Zawody w Borku.

16 maja 2015 roku w Gimnazjum numer 1 w Gostyniu odbył się Maraton Matematyczny. Reprezentantami ponieckiego gimnazjum byli: Marcin Jernaś, Adam Sierakowski, Patryk Kulak, Bartosz Mańkowski, Weronika Nowak, Jagoda Urbaniak, Marcelina Piecuch, Natalia Nadolna, Klaudia Bartków, Olga Walkowiak i Natalia Nowakowska. Uczniowie zmierzyli się z pięcioma testami, w każdym było po piętnaście zadań. Do wyboru były cztery odpowiedzi, spośród których trzeba było wybrać odpowiedź prawidłową. Pierwsze trzy testy były z zakresu materiału szkoły podstawowej, natomiast ostatnie dwa z zakresu wiedzy gimnazjalnej. Trójce uczniów z naszej szkoły udało się zajść wysoko: Marcin Jernaś 8 miejsce zdobywając 61 punktów, Adam Sierakowski 14 miejsce z wynikiem 58 punktów i Patryk Kulak 23 miejsce uzyskując 46 punktów. Wszystkim składamy serdeczne gratulacje, a tym którzy wybierają się za rok, życzymy powodzenia.

Reporter: Karolina Borowiec.
Zdjęcia: Archiwum prywatne.

2 czerwca 2015 roku w Borku Wielkopolskim odbyła się Miedzygminna Spartakiada Lekkoatletyczna, w której uczestniczyli także reprezentanci ponieckiego gimnazjum. Zawody te poprzedziły eliminacje w Żytowiecku. Z naszej szkoły udział wzięło 22 uczniów. Chłopacy i dziewczęta reprezentowali Gminę Poniec w biegu na 100 metrów, 600 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz sztafecie 12 razy po 140 metrów, w której nasi uczniowie zajęli II miejsce. Osobno dziewczęta startowały w biegu na 200 metrów, a chłopacy w biegu na 400 metrów i kilometr. W kategorii dziewczyn z klas pierwszych Natalia Wawrzyniak w skoku w dal zajęła I miejsce, natomiast z klas drugich w biegu na 200 metrów I miejsce udało się zająć Klaudii Bartków. Z grupy chłopaków z klas pierwszych III miejsce w biegu na 400 metrów zajął Jędrzej Jarożek, a miejsce III w biegu na 100 metrów zajął Dawid Szafraniak. Z klas drugich w biegu na 100 metrów I miejsce zajął Piotr Lokś, natomiast z klas trzecich w skoku w dal I miejsce zajął Patryk Kulak. Wszystkim uczestnikom oczywiście gratulujemy i życzymy wytrwałości na kolejnych zawodach, które są przewidywane na przełomie maja czerwca przyszłego roku. Natomiast jeszcze w tym roku pani Aneta Wrotyńska zachęca wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę ze sportem do wzięcia udziału w zajęciach lekkoatletycznych.