środa, 20 maja 2015

Na sportowo.

28 kwietnia sportowcy Publicznego Gimnazjum w Poniecu pojechali na Powiatowe Mistrzostwa Lekko Atletyczne do Gostynia. Uczniowie reprezentowali szkołę w biegu na 100 metrów, 300 metrów, 1000 metrów, skoku w dal i pchnięciu kulą, walcząc tym samym o awans do rejonu w Lesznie. Po niełatwych zmaganiach z każdej dyscypliny wyłowiono finałowe trójki. Ponieckim Gimnazjalistom udało się uzyskać awans w czterech kategoriach. Natalia Wawrzyniak zajęła I miejsce w skoku w dal, Patryk Kulak II miejsce w tej samej kategorii, Piotr Lokś II miejsce w biegu na 100 metrów i Klaudia Bartków w biegu na 300 metrów. Finalistom serdecznie gratulujemy, a tym którym się nie powiodło życzymy zapału do dalszej pracy.

Reporter: Karolina Borowiec.

We wtorek 5 maja ponieccy reprezentanci w piłce nożnej: Piotr Lokś, Albert Gałka, Dominik Szczepaniak, Jędrzej Jarożek, Eryk Offert, Kacper Piotrowiak, Wojciech Alejski, Hubert Nowak oraz Krzysztof Matecki uczestniczyli w Powiatowych Mistrzostwach zorganizowanych w Pępowie. Ich przeciwnikami byli gimnazjaliści z innych szkół. Razem było około dwunastu zgłoszonych drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy po trzy drużyny. Do kolejnego etapu awansowała drużyna z Pępowa. Ponieccy gimnazjaliści przegrali mecz zagrany z Pepowem 4:3, natomiast drużyna z Gostynia nie stawiła się na mistrzostwach...tym samym przegrywając tzw. walkowerem z innymi drużynami.

Zdjęcia: Katarzyna Kania-Mulczyńska.